Program školy

Aktuální téma v Erudiu

"Kolotoč se proto točí,
že ho zkrátka mrzí stát.
A kdo v jízdě na něj skočí,
nemusí už nasedat."

Kolotoč

Pro první školní rok jsme si vybrali příhodné téma. Protože Erudio se roztáčí a kolečka do sebe krásně zapadají. Co právě děláme a co nás ještě čeká?
VLOČKY NA KOLOTOČI
počasí, roční období, sníh, mráz, zimní sporty 

Učíme se o ročních obdobích, jaké je počasí v létě a jaké v zimě. Rádi si hrajeme ve sněhu, ale už i víme, že mráz může být nebezpečný. Moc se těšíme na všechny zimní sporty, ještě víc na bobování a sáňkování. 
SCHOVEJ SE, AŤ NEZMRZNEŠ 
oblékání, zdraví, prevence, hygiena, tělo

Jak na to? No přece zážitkově. Strávíme 3 dny v Neratově s dětmi ze speciální školy, kde si užijeme sníh, sporty, vycházky, ale i přátelství a taky, jak se postarat sami o sebe a zvládnout chvilku bez mamky a tatínka.
DEJTE MI RUKU A ZATOČME SE DOKOLA
advent, Vánoce, masopust, karneval

Povídáme si o tradicích a zvycích a taky je zkoušíme. Baví nás házet střevíc a pouštět ořechové lodičky. Už víme, co je advent a proč se slavil. Užili jsme si krásný karneval s dětmi v Bartošovicích i Vánoce se vším všudy.

V naší škole se pořád něco děje

Chystáme plno akcí jak už pro naše žáky a jejich rodiče, tak pro předškoláky, kteří přemýšlejí o nástupu k nám do ZŠ Erudio. Budeme se bavit, budeme si hrát a budeme se učit plno nových věcí. Na našem Facebooku najdete všechny aktuální akce i s programem. Chystáme ukázkové hodiny, kroužky, ale i zápis budoucích školáků.

Kamarádíme se ZŠ speciální v Neratově

Navázali jsme strategické partnerství a spolupráci se Základní školou speciální Neratov, která se orientuje na děti s postižením. Děti se setkávají na společných akcích a tráví spolu několikrát do roka krátkodobé pobyty na škole
v přírodě. Díky tomu se rozvíjejí jejich sociální dovedností.
Děti učíme týmové práci a způsobům, jak spolu co nejlépe vycházet, i když ostatní mají rozdílné vlohy. Chceme je naučit respektovat a kladně hodnotit odlišnosti a schopnosti každého. Praktickou výukou lidské solidarity rozvíjíme pocit sounáležitosti, což je pozitivní pro celou společnost.

Matematika hravě Hejného metodou

Jsme jednou z pilotních škol, která pomocí této přelomové metody, založené na 12 klíčových principech, vyučuje matematiku v angličtině. Poznávat a tvořit jsou přirozené touhy každého dítěte. Učitel proto žáky nechává, aby řešení našli sami a měli tak prostor k objevování. Díky tomu podporuje jejich aktivitu a žáci sami nalézají podstatu věci a logické vztahy. Postupně tak hravou formou objeví celý svět matematiky.

 

Erudio
Velký Hájek 1554
564 01 Žamberk

Pedagogický personál

+420 775 418 793

Odhlašování obědů

+420 737 087 402

Konzultační hodiny:
Probíhají každý čtvrtek 15:00 - 16:00.
Přihlaste se předem a budete mít jistotu,
že se na vás dostane.

Zobrazit informace o školném

 

 

Ředitelka ZŠ Erudio Orlicko
- Mgr. Dana Bartlová

+420 770 159 129
dana.bartlova@program-erudio.cz

 

Klub rodičů
- Lenka Rozínková

+420 602 605 257
lenka.rozinkova@gmail.com